Terörist THKP-C’liyi Anan Sözde Çepni Federasyon Başkanı ve Arkasından Gidenler – Çepni Boyu

Terörist THKP-C’liyi Anan Sözde Çepni Federasyon Başkanı ve Arkasından Gidenler

Türk soyunun vatanperver boyu Çepniler, Anadolu’nun dört bir yanına dağıldıktan 800 yıl sonra, 2012 yılında başlattığımız Çepni Boyu Birliği hareketini bölerek  siyasi ikbal davası güden isimlerin aslında derdi ne ? Bunlar kimler, kimlerle dirsek teması halindeler ve hangi çevrelerle yürümekteler ?

Yazımızda bazı terör örgütü ve liderleri ile sözde Çepni federasyon yöneticisi Recep GENÇ’den bahsedeceğiz.

Özellikle; Maltepe’de yapılan sözde Yörük Türkmen Çepni toyuna katılan Türk sivil toplum kuruluşlarının yazımıza merak salmalarını rica ediyoruz.

İlk önce Ulaş Bardakçı’dan bahsedelim. TİP, FKF, Devrimci Gençlik, THKP-C gibi örgütlerde görev yapan Ulaş Bardakçı, terör eylemleri sonrası baskın ve operasyonlar yiyen, liderleri tutuklanan THKP-C’nin şehir kuvvetlerinin başına geçmişti.

1971 Şubat ayında THKP-C’nin ilk eylemi sayılan Ankara’da Ziraat Bankası Küçükesat Şubesi soygununa katıldı. Daha sonra THKO önderleri Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ın serbest bırakılması maksatlı olarak İsrail Başkonsolosu Efraim Elrom’u kaçırdılar. Talepleri karşılanmayınca Başkonsolosu öldürdüler.

19 Şubat 1972’de Arnavutköy’de Türk güvenlik güçleriyle silahlı çatışmaya giren terör örgütü liderlerinden Ulaş Bardakçı öldürülerek etkisiz hale getirildi.

Terör örgütünün diğer bazı  eylemleri:

  • Amerikan askeri malzeme deposu Tuslog’un Zincirlikuyu merkezi, Tuslog’un Şişli şubesi,  Amerikan-Türk Dış Ticaret Bankasının Elmadağ şubesi, ABD Başkonsolosluğu, İngiltere Başkonsolosluğu, IBM’in Gümüşsuyu’ndaki merkezi bombalanması,
  • Türk Ticaret Bankası’nın Erenköy Şubesi soygunu, Kadir Has, Mete Has ve  Talip Aksoy’dan fidye alınması.

THKP-C terör örgütünün günümüzde devamı niteliğindeki terör örgütü DHKP-C’dir. Bu örgütü daha çok Savcı Mehmet Selim Kiraz’a yaptığı suikastla duymuş olmamıza rağmen tarihinde daha çok kan vardır. DHKP-C’yi kuran Devrimci Sol’un gerçekleştirdiği eylemler durumu bize daha iyi özetliyor:

  • 1980 yılında CHP’li ve Eski Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlarından Nihat ERİM’in,
  • MHP Milletvekili Gün SAZAK’ın suikastla şehit edilmesi.
  • Emekli Korgeneral İsmail Selen, Bölge Jandarma Komutanı Tuğgeneral Temel Cingöz, eski MİT müsteşarı ve eski İstanbul 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Adnan Ersöz, emekli Oramiral Kemal Kayacan, İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Şakir Koç ve koruması ile İstanbul Şişli’de bir kahvehanede oturan Gasp Masası’nda görevli 5 polis memurunun şehit edilmesi.

 

İlk kez 2012‘de başlattığımız Çepni Boyu Birliği‘ne karşı kişisel çıkar uğruna cephe açarak toplumsal birlikteliği bölen Recep GENÇ (Muhammet Arif ismini de kullanıyor.) kağıt üzerinde oluşturduğu ve yanına aldığı derneklerle Çepni Dernekler Federasyonu‘nu kurdu.

Tüm samimi uyarılarımıza rağmen bazı Yörük Türkmen ve Çepni sivil toplum kuruluşları ile önemli bazı isimler yukarıda bahsettiğimiz THKP-C terör örgütü liderlerinden Ulaş Bardakçı’yı mezarı başında anan Recep Genç’in İstanbul Maltepe’de düzenlediği 5-8 Ocak’ta gerçekleşen sözde Yörük Türkmen Çepni Toyu‘na katıldı.

Aynı isim PKK’nın siyasal uzantısı olarak gördüğümüz HDP ile de yan yana gelmekten çekinmiyor ve sosyal medya hesabından HDP’ye ait açıklamayı paylaşabiliyor:

 

Babası Ülkücü Şehit

Recep GENÇ’in babası Yusuf Bahri GENÇ, MHP Şişli Belediye Başkanlığı yaptığı sırada 19 Mayıs 1979’da Dev Sol tarafından silahlı saldırıya uğradı ve şehit oldu. Ülkücü Şehit Yusuf Bahri GENÇ daha önce de 7 kez bombalı saldırıya uğramış ama kurtulmuştu. Aileye karşı başlatılan saldırılarda Recep GENÇ’in de terör örgütü tarafından kaçırıldığı kayıtlarda bulunmakta.

Tüm yaşananlara rağmen babasını şehit eden cenahta bulunan terör örgütleri ile isminin anılmasını ancak ve ancak siyasi ve kişisel ikbal davasına bağlayabiliyoruz ve hayret ediyoruz.

Bu durumda başta Çepni Boyu’nun ve Yörük Türkmen adının basit çıkarlar için kullanılmasından rahatsızlık duymaktayız.

Maltepe’de yapılan söz konusu etkinliğe katılan Türk STK’larından kamuoyu açıklaması beklemekteyiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir