ÖNÜMÜZDEKİ BİRKAÇ YILDA TÜRK DÜNYASI CİHANA HAKİM OLABİLİR – Çepni Boyu

ÖNÜMÜZDEKİ BİRKAÇ YILDA TÜRK DÜNYASI CİHANA HAKİM OLABİLİR

Ercan KANDEMİR
Türkiye’nin, Rusya Ukrayna savaşındaki dengeli tutumunu beğeniyorum.
Devletler duygusal ihtiyaçlarla olaylara tepki göstermemelidir.Ülkenin ve soydaşların gelecek çıkarları iyi hesaplanarak hareket edilmelidir.
Rusya’ya yaptırım yapmayan Türkiye, AB ve NATO’yu bu konuda rahatsız etti.
Ancak Türkiye taraf seçmeyip iki ülke ile iyi politikalar yürütmek istemesi, Rusya’dan daha önce S400’leri alması şu anlamlara geliyor:
NATO ve Amerika; terör örgütleri tarafından Türkiye’ye saldırıldığında sessiz kaldın, üstüne üstük Türkiye’nin terör örgütü olarak tanıdığı yapılanmalara tırlarca ağır silah yardımında bulundun, onları bize karşı güçlendirdin. Hiçbir konuda Türkiye lehine adım atmayıp, güvence vermedin, bunun tersine yönelik uygulamalarda bulundun. Türkiye, ne Rusya’ya güvenir ne de ABD’nin güdümündeki NATO’ya. Türkiye, özgür politikalar yürüterek halkının geleceğini düşünür.
Ülkemiz, 1945’deki 2. Dünya Savaşı’nda olduğu gibi İsmet İnönü’yü izleyerek günümüzde de büyük savaşta denge politikası izliyor.
Türkiye’nin bu davranışı elbette gururumuzu da okşayacaktır ancak gerçek dünyada işler gururla, heyecana gelmekle yürümüyor.
Ancak bu durum AB’nin ve NATO’nun gözünden kaçmadı. Yakın zamanda bunun büyük olumsuz karşılıklarını verecekler, ekonomimizi çok daha zora sokacaklardır. Bu konuda Türkiye’nin en büyük hatası tarımından sanayisine yerli üreticisine , yerli üretime önem vermemiş olmasıdır. Bu yüzden Avrupa’ya yeten tarım ekonomimiz bugün kendi ülkemize bile yetmemekte, zarar gören yerli üreticiler geri çekilmek zorunda kalmaktadırlar.
Daha önceki yazılarımda isyanım Kağanlık ve İmparatorluk kökeni bulunan, dünyayı yönetmiş tecrübeye sahip Türk soyu bu gün de neden Türk devletleri ile birlikte büyük bir devrim yaparak süper güç eşiğine ulaşmasın?
Rusya ve Ukrayna’nın yol açtığı bu kaostan kar çıkartmak gerekmektedir. İşte tam zamanı.
Türk Birliği, güçlü bir yönetim ve birliktelikle hemen kurulabilir, önümüzdeki 10 yıl içerisinde süper güç eşiğine yükselebilir. Yerli tarım sektörüne, yerli sanayiye, yerli üretime, yerli teknolojiye tam destek ve önem vererek bu başarılabilir. Ülkemizde binlerce Selçuk BAYRAKTAR olduğuna eminiz. Liyakata önem verilmesi binlerce Selçuk BAYRAKTAR’ı gün yüzüne çıkartıp büyütecek ve ülkelerimizi büyütecektir. Türk devletlerinin dünya üzerindeki konumları elverişli, yer altı ve yer üstü kaynaklarımız da oldukça zengin.
Büyük bir liyakat devrimiyle yöneticilerimiz işe koyularak dünyada yönlendirici bir güç olabilir !

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir