Giresun Çanakçı Çepni Derneği Çepni Dernekler Federasyonu’ndan Ayrıldı – Çepni Boyu

Giresun Çanakçı Çepni Derneği Çepni Dernekler Federasyonu’ndan Ayrıldı

Çepni Boyu Birliği Hareketi çeşitli dernek ve federasyonlar kurularak kişisel ve siyasi amaçlar uğruna bölünmüştü. Tarafımızdan yapılan açıklamalar kulak ardı edilmişti ancak kurulan federasyonların gerçek niyetlerini gören ve amaçları Çepnilerin birliği olan halis dernekler bu yapılardan ayrılmaya başladı.

Çanakçı merkezli kurulan Giresun Çanakçı Çepni Derneği Başkanı Bekir EMEN, bazen Muhammet Atıf GENÇ adını da kullanan Recep GENÇ tarafından kurulan Çepni Dernekler Federasyonu’ndan ayrıldıklarını açıkladı.

Hangi Yapılarla İlişki Kuruyorlar ?

Bekir EMEN açıklamasında “vatana karşı silah tutanlarla asla aynı çatıya girmeyeceğimizi belirtip şartlarımızı sunduk,kabul edildi.” dedi, ancak daha sonra iplerin kopma noktasına geldiğini söyledi. Akıllara GENÇ’in HDP milletvekili ile ilgili sosyal medyada yaptığı paylaşım akıllara geldi.

Ayrıca ÇEPDER’in siyasi bir partinin güdümüne girdiğini, adeta tek bir partinin arka bahçesi konumuna düştüğünü belirtti.

İşte Giresun Çanakçı Çepni Derneği’nin açıklaması:

“Kamuoyunun bilgisine

Çepni dernekler federasyonu Başkan vekilliginden ve Çanakçı Çepni Derneği olarakta ÇEPNİ FEDERASYONU ndan ayrılma kararı aldık.

Çanakçı Çepni Derneği’nin kuruluş amacı ve duruşu her konuda net olmuştur, yardım ve yardımlaşma elimizden geldiği kadarıyla insanların hayatına dokunmak, Ne siyasi bir hedef ne bir yarış , sadece örnek olma çabamız ve kültürel anlamda geçmiş tarihimizi tanıyıp tanıtmak,.

Bu bağlamda diğer derneklerle tanışıp federasyon teklifini istişare ederek kabul ettik,ama amacımız ve duruşumuzu siyasi anlamda her görüşe aynı mesafede durdugumuzu ve vatana karşı silah tutanlarla asla aynı çatıya girmeyeceğimizi belirtip şartlarımızı sunduk,kabul edildi ve kültürel anlamda çalışmalar ve buluşmalar çoğaldı,,Giriş ve gelişme konularında sıkıntı yaşamadık,sonuç kısmında federasyonun gidişatı tek parti güdümünde gövde gösterisi yapıp ,yer edinme derdinde olduğunu bunuda etrafındaki topluluğu kullanma yolu tamamen ipleri koparma noktasına getirmiştir,

Biz dernegiz ,derneğin partisi olmaz, siyasetçiler tabiki olacak ama siyaset olmaz gereği budur.Tabiki herkesin bir görüşü ve tercihi vardır saygı duyariz..

Çepni alevi boydaşlarımızın yaşantısına ve görüşüne saygımız vardır,toplulukta kültür ,boy anlamında kıymetli derneklerimiz de var,Ama tek siyasi parti hedefli bir oluşuma destek verme gibi bir lüksümüz yok,,iyi niyet ve sabrımız sonlanmıştır. ÇEPNİ DERNEKLER FEDERASYONU İle ilişkimiz resmi anlamda kopmuştur.

Selamlar saygılar sunarım,

Bekir Emen”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir