Dolar : Alış : 3.8591 / Satış : 3.8660
Euro : Alış : 4.5511 / Satış : 4.5593
HAVA DURUMU
hava durumu

trabzon17°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 167 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ÜNYE PORTA 210 SAYFALIK RAPOR

16 Kasım 2016 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » Foto Galeri»ÜNYE PORTA 210 SAYFALIK RAPOR
ÜNYE PORTA 210 SAYFALIK RAPOR

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Ünye Port Konteyner Limanı için 210 sayfalık fizibilite raporunun hazır olduğunu ifade ederek, limandan tüm Karadeniz Bölgesi ve Türk Cumhuriyetlerin birinci derecede istifade edeceğini söyledi.

Başkanı Enver Yılmaz, Ünye Port Konteyner Limanı için 210 sayfalık fizibilite raporunun hazır olduğunu açıkladı. Enver Yılmaz, bu rapor yapılacak limanın, tüm Karadeniz Bölgesi ve Türk Cumhuriyetlerin birinci derecede istifade edebileceğini ve Karadeniz’de yatırım programına alınması gereken tek konteyner limanı olduğunu kanunu, yönetmeliği ve mevzuatıyla kanıtlayan bir belge olduğunu ifade etti.

7 bin kişiye iş

Ünye Limanının 7 bin kişiye istihdam alanı oluşturabilecek devasa bir yatırım olduğuna değinen Başkan Enver Yılmaz, “Konteyner limanı, Ünye’ye yapıldığı takdirde en fizibil, işletilmesi en mümkün, açıldığında kâr edebilecek ve çalışan sayısının sadece 7 bin kişi olacağı devasa bir yatırım. Ünyelilerin sonuna kadar destek olduğu liman projemizin fizibilite raporunu yatırım programına aldırmak için uğraşıyoruz. Ordu ve Ünye’nin Ankara’da takip edeceği iki yatırım var; biri Ünye Limanı, diğeri ise Fatsa Çevre Yolu. Başbakan Yardımcımız ve Büyükşehiri de kazanmış 20 belediye, hükümetten bu yatırımı alır” şeklinde konuştu.

HEDEFİMİZ, ORDU’DA OSB SAYISINI 5’E ÇIKARMAK

2019 seçim beyannamesine kadar 55 tane proje taahhüdü olduğunu ancak 60 projeyi hayata geçirdiklerini söyleyen Başkan Enver Yılmaz, “Vermiş olduğumuz sözlere ilişkin sıkıntımız yok.  Ünye OSB’de 40 yıldır çözülemeyen sorun vardı. Büyükşehir olduktan sonra 2 milyon 600 bin lirayı bakanlığa yatırdık ve bu talebi yerine getirdik. Ünye için tartışılan meselenin yatırım programına alınmasını en kısa sürede bekliyoruz. Fatsa ve Altınordu’ya ikinci organize sanayi bölgesinin açılması için çalışıyoruz. Şu anda 2 tane OSB’miz var, hedefimiz 3 OSB’yi daha yatırım programına alarak Ordu’da OSB sayısını 5’e çıkarmak. Bir OSB demek 5 bin çalışan demek” diye konuştu. ORDU OLAY

c938cde82075e4cc2a818d11ca0fa183

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika