Dolar : Alış : 3.8591 / Satış : 3.8660
Euro : Alış : 4.5511 / Satış : 4.5593
HAVA DURUMU
hava durumu

trabzon17°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 167 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Eleştirilere Teşekkürler – Şule AKKAYA

19 Kasım 2016 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » Köşe Yazıları»Eleştirilere Teşekkürler – Şule AKKAYA
Eleştirilere Teşekkürler – Şule AKKAYA

Şule AKKAYA

Merhaba Arkadaşlar

Sık sık yazı paylaşamıyorum, kitap çıkarıyorum, bu sıralar yayım gruplarıyla uğraştığımdan dolayı yazılarıma ara verdim. Öncelikle yazılarıma yapılan yorumları okuduğumu söylemek isterim. Olumlu yorumlarınız ve önerileriniz için teşekkür ederim. Bazı arkadaşlar ise genel olarak değil bireysel olarak kendilerini tatmin edici yorumlarda bulunmuşlar. Onlara da teşekkür ederim tabii ki de sizin yorumlarınızı da göz önünde bulunduruyorum sonuçta sizin kişiliğinizi yansıttınız.

Arkadaşlar “yazı var hareket yok boş iş “ gibi kelimeler kullanmanızı gerçekten yanlış buldum. Bir proje olmasa bu yazılar yazılmaz. Yarın öbür gün karşınıza çıktığında ne yapacağınız konusunda bilinçlendirmek için yapılan şeyler. Beni ağır ağır eleştiren arkadaşlara sesleniyorum Akdeniz, Ege bölgesinde gezmiş olabilirim ama ben gezdiğim yerlerden bir şeyler alıp kendi şehrime de katkıda bulunuyorum. Kültürümüzü yaşatmak ve ileriye taşımak sizin kişiliğinizde kalmıştır. Bunu diğer bölgelere tanıtıp bu güzelliği başkalarına da yaşatmaktır turizm. Bu iki olguyu karıştırmazsanız aslında bazı şeylerin farkında olursunuz.

Benim kültürümü yaşatmadığımı söyleyen arkadaşlar ben bir güne bir gün köyüme gittiğimde yöresel kıyafetimi giymediğim, zaman yoktur. Ne konuşmamı değiştirdim ne de kültürümü unuttum. Beni eleştirenler ellerine tarih kitaplarını alıp okumalarını tavsiye ederim. Geçmişini bilmeyen, geleceğini çizemez.. Akdeniz’i, Ege’yi nasıl görüyorsam Karadeniz’i de aynı görüyorum. Eksiği yok fazlası var… Cennet gibidir Ağasar… Herkes bu Cenneti bilmeli… Bu cenneti tatmak için illaki orada doğmuş olması gerekmez. Yaylalarımız bizim ne tabu malımız ne de bize özel oluşmuş bir yer. Bencil olmayın…

Turist kabul etmemek de nedir? Sanırım siz turisti yabancılar olarak görüyorsunuz. Bu bir Türk de olabilir. Sizin farklı şehirli bir arkadaşınız bile sizin yanınıza ziyarete geldiğinde turisttir. Hiçbir şey yazıda kalmaz kalemden dökülen her şey bir gün hayata geçecektir. Bunda hiçbir şüpheniz olmasın. Projelerimiz var ve bunlar için birçok uğraşlar yapıyoruz gerek belediye başkanımız gerekse turizm acenteleri ve iş adamlarının da desteği ile olacaktır.

Ben bu bölümün okulunu okudum ve teorik bilgilerine sahibim ve 1 yıla aşkındır da uluslararası bir turizm şirketinin halkla ilişkiler departmanında çalışıyorum.

Üniversite öğrenimim sırasında kendi kültürümü tanıttım ve projem beğenildi. Kendi kültürümü tanıttığım projem Unesco Kültürel Mirasımızı Korumak adı altında kabul edildi. Bazı hususları açıklamayabiliriz ve bu olmayacağı anlamına gelmez.

Özellikle üniversite okumuş gençlerimizin kendine bir şeyler katmak yerine sırf diploma almak için okumuş oldukları yazdıkları yazılardaki kelime haznelerinden görünüyor. Okumayan teyzem bile sizden daha kültürlü. Kalkıp da “benim bölümümden hiçbir şey olmuyor, boşuna okumuşum” diye yakınmayın. Ben de kültürel miras ve turizm okudum. Beni de çok korkuttular yok turizmde iş yok o yok bu yok, mücadele etmesini bileceksiniz. Kendinize bir şeyler katacaksınız mezun olduktan sonra belki de komilik de yapacaksınız ama unutmayın başarıya giden yol düz değildir. Ben çalışmakta olduğum şirketin kapısına belki de 10 kez gittim kapıdan içeri bile almadılar ama pes etmedim. 3 kez mülakata çağrıldım elendim ve en sonunda şirkete girmeyi başardım. Kolay yoldan hangi meslek varsa ona yeltenmeyin. Kalkıp da size turizmde okuyun demiyorum. Bu tüm meslekler için geçerli. Her meslek önce zorluğunu sonra kolaylığını gösterir. Unutmayın yemek pişirilmezse onu yiyemezsiniz.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler : , ,
TemaFabrika