Dolar : Alış : 3.8591 / Satış : 3.8660
Euro : Alış : 4.5511 / Satış : 4.5593
HAVA DURUMU
hava durumu

trabzon17°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 167 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

DOĞU KARADENİZ YAYLALARI TEHLİKE ALTINDA

20 Mayıs 2016 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»DOĞU KARADENİZ YAYLALARI TEHLİKE ALTINDA
DOĞU KARADENİZ YAYLALARI TEHLİKE ALTINDA

Şanyü KURTKAYA / Analiz

Gümüşhane Kürtün’de, Giresun Doğankent, Çaldağ, Güce’de terör saldırıları ve saldırıları üstlenen terör örgütü Karadeniz’in tehlikede olduğunu bizlere gösterdi. Saldırıların yayla zamanının yaklaşmasına müteakip başlaması akıllara soru işaretleri getirdi.

MART AYINDA 8 TERÖR ÖRGÜTÜ TÜRKİYE’YE KARŞI BİRLEŞMİŞTİ

Geçtiğimiz Mart ayında sosyalist komünist sol örgütlerle PKK Türkiye’ye karşı birleşmişti. PKK’nın halk tabanında destek bulamadığı ama sol eğilimin az da olsa görüldüğü Karadeniz’de PKK bölgemize girme fırsatını bu birleşmeden bulmuş olabilir.
PKK, TKP/ML, THKP-C/MLSPB, MKP, TKEP-LENİNİST, TİKB, DKP, Devrimci Karargah ve MLKP terör örgütleri ‘Halkların Birleşik Devrim Hareketi’ adı altında birleşti.

GİRESUN VE KÜRTÜN’DE YAPILAN TERÖR SALDIRILARINI HBDH ÜSTLENDİ !

Gümüşhane Kürtün’de, Giresun Doğankent, Çaldağ ve Güce’de yapılan terör saldırılarını Mart ayındaki birleşmeden peydah olan HBDH üstlendi. Durumun vahameti daha da ayyuka çıkıyor.

TERÖR İLE KAÇ TANE MÜZAKERE MASASI KURULDU ?

Herkesin açıkça bildiği üzere para baronları PKK örgütü de dahil tüm örgütler ile iş birliği içerisine girebiliyor. Son yıllarda Karadeniz yayla koridoruna ilgi çoğaldı. Yaylalarımız bizim, Karadenizli hemşehrilerimizin, Çepnilerin, Kıpçakların ellerinden alınıp başta Araplar olmak üzere yabancılara satılmak, bundan rant sağlanmak isteniyor.

TERÖR SALDIRILARI KARADENİZ YAYLALARIYLA İLİŞKİLİ Mİ ?

Soru işaretleri beynimizde birbirini kovalıyor. Karadeniz yaylalarından Karadenizlilerin çıkarılmak istendiği aşikar. Buralardan rant sağlamak isteyen baronlar, bunlar elbette söz konusu terör örgütleri de olabilir, hemşehrilerimizi yaylalardan çıkartmak için, mevcut bölgeyi boşaltmak için saldırılar düzenletiyor veya düzenletiyor olabileceği akıllara gelmekte.

BU YIL YAYLALARA ERKEN ÇIKALIM

Kahpe sürüleri boş buldukları Karadeniz yayla koridoruna yerleşme çalışması içerisinde oldukları açık açık görülüyor. Dağlarımızı it, çakal, tilki sürülerinden arındırmak için Bozkurtların dağlarımıza çıkması gerekiyor. Bu nedenledir ki Yayla Sezonumuzu olandan daha erken başlatıp, yaylalarımızdaki evlerimize gitmemiz gerekiyor ve dağlarımıza sahip çıkmamız gerekiyor !

 

Unutmayın ! Göçler tamamen biterse Anadolu’da Türklük biter !

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika